Usługi księgowe

Usługi księgowe to nasza specjalność. Swoją ofertę kierujemy do tych, którym zależy, by doradztwo księgowe oraz doradztwo podatkowe ich firmy prowadzono według najwyższych standardów i obowiązujących przepisów. Gwarantujemy, że usługi księgowe realizowane przez naszych specjalistów są dokładnie weryfikowane i terminowe.

Usługi rachunkowe realizujemy kompleksowo, a właściciele firm mogą liczyć na profesjonalne doradztwo finansowe. Naszą misją jest opracowanie strategii działań i doradztwo księgowe, które idealnie wpisze się w aktualną działalność firmy. Bierzemy pełną odpowiedzialność za powierzone w nasze ręce usługi rachunkowe.

spotkanie biznesowe
spotkanie biznesowe

Prowadzenie Ksiąg Handlowych

Pełna księgowość obrazuje sytuację finansową firmy, dlatego wymaga profesjonalnej obsługi i fachowej wiedzy. Zgodnie z ustawą o rachunkowości, nasi specjaliści realizują rzetelne prowadzenie ksiąg handlowych, których wymagają: kapitałowe spółki prawa handlowego oraz spółki osobowe prawa handlowego.

Księgi handlowe prowadzone przez naszych doświadczonych specjalistów są gwarancją efektywnego biznesu i bezpieczeństwa interesów twojej firmy. Prowadzenie ksiąg handlowych traktujemy bardzo poważnie, do każdego zleconego zadania podchodzimy indywidualnie, a usługę realizujemy zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Księgi przychodów i rozchodów

Podatkowa księga przychodów i rozchodów to forma księgowości dla działalności gospodarczej. Księga przychodów i rozchodów nazywana jest też potocznie „małą księgowością”. Niemniej jednak książka przychodów i rozchodów zawiera wszystkie informacje dotyczące przychodów ze sprzedaży, zakupów towarów i materiałów oraz kosztów twojej firmy.

Nasi specjaliści profesjonalnie zrealizują prowadzenie ksiąg rachunkowych dla firmy, która powierzy nam swój biznes. Rozpoczynając działalność, przedsiębiorcy mogą u nas liczyć na fachowe doradztwo w zakresie doboru odpowiedniego rodzaju księgowania: czy będzie to książka przychodów i rozchodów, czy może inna forma.

Rozliczanie podatku dochodowego

Podatek dochodowy jest obowiązkowym rozliczeniem osoby prawnej i fizycznej do urzędu skarbowego, którego ostateczna kwota uzależniona jest od dochodu oraz ewentualnych odliczeń. Podatek dochodowy od osób fizycznych oraz sposób jego rozliczania określony jest we właściwych przepisach ustawy.

W naszym kraju wyróżnia się dwa modele, w których rozliczany jest podatek od dochodu: progresywny – stawka rośnie wraz ze wzrostem dochodu oraz podatek dochodowy liniowy, w którym stawka podatkowa nie jest uzależniona od wysokości dochodu. Nasi specjaliści podczas konsultacji wyjaśniają szczegółowo kluczowe zależności.

Wszystkich przedsiębiorców obowiązuje rozliczenie podatku dochodowego. Nie muszą oni robić tego samodzielnie. Oferujemy profesjonalne obliczanie podatku dochodowego. Wykwalifikowani księgowi rozliczają podatek z uwzględnieniem wszystkich przepisów oraz na podstawie prowadzonej dokumentacji firmy.

Rozliczanie podatku VAT

Faktura VAT jest podstawowym dokumentem przy sprzedaży towarów i usług, wystawianym przez podatników podatku VAT. Powinna być odpowiednio skonstruowana i zawierać wymagane prawem informacje o firmie. Wszystkie zawierane i dokumentowane w ten sposób transakcje wymagają późniejszego rozliczenia.

Obowiązkiem każdego przedsiębiorcy jest prowadzenie rejestru i rozliczanie VAT prowadzonej działalności. Nie muszą oni robić tego samodzielnie, gdyż rozliczanie podatku VAT należy do naszych obowiązków. Oferujemy kompleksową usługę sporządzania deklaracji VAT, które umożliwiają podatnikom sprawne i prawidłowe rozliczanie podatku VAT

Wypełnianie deklaracji podatkowych

Firma, która jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług, ma obowiązek wypełniania deklaracji podatkowych i składania ich do właściwego urzędu skarbowego. Deklaracje podatkowe to m.in. PIT-11, PIT-36, PIT-37. Dla naszych klientów opracowujemy roczne zeznania podatkowe na dokumentach, które są przeznaczone dla konkretnej metody opodatkowania.

Nasze biuro kompleksowo realizuje opracowanie właściwych informacji oraz wypełnianie deklaracji podatkowych do urzędu na zlecenie klienta. Dzięki temu przedsiębiorca zyskuje pewność, że zeznania podatkowe opracowane są szczegółowo, dokładnie i na właściwych do tego celu wnioskach, a także złożone są w terminie.

Kontakt z Urzędem Skarbowym i ZUS

Zlecając nam kompleksową obsługę księgową, bierzemy na siebie automatycznie kontakt z ZUS, a także kontakt z urzędem skarbowym. Wyręczamy naszych klientów w bieżących załatwianiach urzędowych, dzięki czemu nie muszą oni tracić czasu na formalności, którymi fachowo i sprawnie zajmują się nasi specjaliści.

Reprezentacja w urzędzie skarbowym oraz reprezentacja w ZUS-ie to dla naszych klientów duża oszczędność czasu. Dzięki kompleksowej wiedzy o działalności firmy oraz jej pracownikach jesteśmy w stanie utrzymywać stały kontakt z urzędem skarbowym, co przekłada się na efektywność prowadzonej obsługi klienta.

Sporządzanie sprawozdawczości GUS

Wszystkim naszym klientom zapewniamy wszechstronne usługi księgowo-rachunkowe, do których należą regularne sprawozdania GUS. Każdy przedsiębiorca ma obowiązek terminowego i kompletnego dostarczania do GUS właściwego sprawozdania statystycznego, które jest związane z działalnością jego przedsiębiorstwa.

Realizując kompleksowo usługi księgowo-rachunkowe, bierzemy na siebie kontakt z GUS, by maksymalnie odciążyć współpracujące z nami firmy. Opracowane zgodnie z wytycznymi sprawozdania statystyczne przesyłamy do GUS drogą elektroniczną, a w razie jakichkolwiek dodatkowych pytań, odpowiadamy za bezpośredni kontakt z GUS.

Sporządzanie zestawień miesięcznych i analiz

W ramach kompleksowej obsługi księgowej firm oferujemy regularną sprawozdawczość i raportowanie wyników. Dla naszych klientów opracowujemy zestawienia miesięczne działalności oraz sprawozdania, których wymagają przepisy ustawy, a także są zgodne z polskimi i międzynarodowymi standardami rachunkowości.

Przygotowywanie szczegółowych zestawień miesięcznych oraz analizy stanu firmy jest kluczowe do prawidłowej działalności biznesu i jego rozwoju. Sprawozdawczość w wykonaniu naszej firmy odnosi się zawsze do wytycznych klienta, jego faktycznych potrzeb oraz jest wykonywana rzetelnie i skrupulatnie.

wyniki biznesowe

Doradztwo prawne i windykacja należności

Dostępną u nas usługą jest windykacja należności. Naszym klientom gwarantujemy skuteczną pomoc w odzyskaniu pieniędzy, które im się należą. Dochodzenie należności prowadzimy w sposób profesjonalny i zgodny z przepisami prawa. Wieloletnie doświadczenie oraz wykwalifikowani specjaliści sprawiają, że odzyskiwanie długów w imieniu firm kończy się dla nich pozytywnie.

Naszym klientom oferujemy profesjonalne doradztwo prawne w siedzibie klienta oraz w naszym biurze stacjonarnym. W razie potrzeby porady prawne przez naszych specjalistów mogą być także udzielane telefonicznie oraz mailowo. Jesteśmy dostępni dla naszych klientów zawsze, kiedy nas potrzebują, gdyż naszym celem jest doradztwo prawne na najwyższym poziomie.

Zapraszamy do współpracy z naszym biurem rachunkowym oraz zachęcamy do kontaktu.