Usługi kadrowo-płacowe

Profesjonalne usługi kadrowo-płacowe gwarantują komfort prowadzenia firmy. Fachowa obsługa dokumentów pracowników jest fundamentem bezpieczeństwa interesów zarówno firmy, jak i wszystkich zatrudnionych osób. Dla naszych klientów realizujemy zarówno usługi kadrowe, jak i usługi płacowe, dzięki czemu do powierzonych nam zadań podchodzimy kompleksowo.

Powierzając kadry i płace wyspecjalizowanej firmie zewnętrznej, jako pracodawca unikniesz tworzenia dodatkowych działów i stanowisk pracy. Nasza oferta skierowana jest do wszystkich tych, którzy chcą mieć pewność, że usługi kadrowe oraz usługi płacowe realizowane są w ich interesie na najwyższym poziomie.

spotkanie biznesowe
spotkanie biznesowe

Umowy o pracę i umowy cywilno-prawne

Zatrudnianie pracownika wiąże się z mnóstwem formalności, których trzeba dokonać w odpowiednim czasie i we właściwy sposób. Chodzi tu m.in. o sporządzanie umów o pracę lub jeśli taka jest wola pracodawcy, sporządzanie umów cywilno-prawnych. Wieloletnie doświadczenie w obszarze kadrowym pozwala nam na fachowe doradztwo i profesjonalne przygotowanie dokumentów zgodnych z obowiązującymi przepisami.

Niekiedy konieczne jest sporządzanie załączników do umowy o pracę, których zadaniem jest uszczegółowienie warunków współpracy. Wspieramy pracodawców w tym zakresie, a także, jeśli zajdzie taka konieczność odpowiadamy za sporządzanie wypowiedzenia umowy o pracę zgodnego z prawem.

Sporządzanie deklaracji PIT i ZUS

Zatrudnianie pracowników, a także samozatrudnienie wiąże się z rocznymi rozliczeniami i dopełnieniem wszelkich formalności urzędowych. Jednym z takich zadań jest m.in. sporządzanie deklaracji PIT-4R, PIT-8AR, czyli dokumentacji do urzędu skarbowego, a także sporządzanie deklaracji ZUS, RP-7, które są wymagane w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

Naszych klientów reprezentujemy przed Urzędem Skarbowym i ZUS-em w kwestii sporządzania deklaracji m.in. PIT-4R, PIT-8AR, ZUS, RP-7. Wszystko po to, by maksymalnie odciążyć firmę, a także zapewnić jej bezpieczeństwo prawidłowego funkcjonowania i zgodność przedstawianych dokumentów ze stanem faktycznym.

Zaświadczenia i Zgłoszenia kadr i płac

Zajmujemy się kompleksowo wszystkimi formalnościami związanymi z kadrami i płacami. Do naszych obowiązków wobec klienta należą: zgłoszenia do ZUS, ZUS ZUA, ZUS DRA, ZUS ZWUA, wystawianie zaświadczenia o niezaleganiu ze składkami ZUS, zgłoszenia pracownika do ZUS, czy także zgłoszenia do Państwowej Inspekcji Pracy.

Wieloletnie doświadczenie oraz fachowa wiedza są gwarancją, że obieg dokumentów w systemie związanych z zatrudnieniem w firmie jest prawidłowy. To na nas spoczywa odpowiedzialność za terminowe zaświadczenia o niezaleganiu ze składkami ZUS, zgłoszenia pracownika do ZUS, czy chociażby zgłoszenia do Państwowej Inspekcji Pracy.

Zapraszamy do współpracy z naszym biurem rachunkowym oraz zachęcamy do kontaktu.